Blefaroplastyka – pozbądź się opadających powiek

Blefaroplastyka – pozbądź się opadających powiek

Problem opadających powiek może wpływać nie tylko na wygląd czy wyraz twarzy, ale również na jakość widzenia. Często jest on wynikiem genetyki, chorób bądź urazów. Nadmiar skóry można jednak usunąć za pomocą blefaroplastyki, czyli chirurgicznej korekcji powiek. Do niewątpliwych zalet zabiegu należy młodszy, bardziej wypoczęty wygląd twarzy, a także poprawa jakości życia. Sprawdź,  czym dokładnie jest blefaroplastyka, jak przebiega zabieg oraz czy taka korekta jest dla ciebie.

Co to jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgii plastycznej, polegający na usunięciu nadmiaru skóry na powiekach. Na plastykę powiek najczęściej decydują się odoby, które chcą poprawić swój wygląd, ponieważ przy opadającej powiece wygląd twarzy sprawia wrażenie, że osoba wygląda na starszą i bardziej zmęczoną.

Zabieg korekty powiek może wpływać jednak nie tylko na kwestie estetyki, ale również przyczynić się do zaburzenia kątu widzenia. Z tego powodu zabieg blefaroplastyki może być uwarunkowane medycznie i refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jeśli przyczyni się on do poprawy funkcji powiek, a także pola widzenia.

Opadające powieki to również naturalny proces starzenia się skóry.

Na czym polega zabieg plastyki powiek?

Chirurg plastyczny rozpoczyna zabieg od niewielkiego nacięcia, a następnie usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej razem z małym fragmentem mięśnia. Następnie zakładane są szwy. Zabieg zwykle trwa około godziny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Zalecenia po zabiegu korekty powiek

Po zabiegu plastyki powiek stosuje się maść z antybiotykiem przepisaną przez lekarza. Zapobiega ona powstaniu infekcji w miejscu rany. Naturalne jest wystąpienie obrzęku i siniaków bezpośrednio po zabiegu. Z reguły ustępują one po 5-10 dniach. Natomiast szwy usuwane są ok. 5-7 dni po zabiegu. 

Gdzie wykonać plastykę powiek górnych i dolnych w Bydgoszczy?

Zabieg plastyki powiek jest wykonywany między innymi w poradni medycyny estetycznej Endo-Medica w Bydgoszczy. W ramach usług z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy również usunięcie zmarszczek mimicznych, czy plastykę blizn. Więcej informacji i cennik zabiegów znajdziesz w naszej zakładce poradnia medycyny estetycznej.

Leave A Reply