Kosecka-Miernik Roksana

Kosecka-Miernik Roksana – mgr

Nazywam się Roksana Kosecka- Miernik , jestem psychologiem klinicznym , terapeutą, coachem i trenerem. Specjalizuję się w terapii dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami.
Ukończyłam studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy . Szerokie doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie pracy mi. w takich instytucjach jak MOPS, PCPR. Swoją Karierę rozpoczęłam od pracy w szkole i przedszkolu. Aktualnie współpracuję z kilkoma przedszkolami i szkołami w których prowadzę terapię psychologiczną dla dzieci objętych wczesnoszkolnym wspomaganiem rozwoju oraz indywidualnym tokiem nauczania oraz prowadzę własny gabinet psychologiczny. Prowadzę zajęcia terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą z Zaespołem Aspergera i Spektrum Autyzmu. W obrębie moich zainteresowań znajduje się również interwencja kryzysowa, szczególnie ta związana z trudami rodzicielstwa chorego dziecka. Jetem Akredytowanym coachem/ mentorem kryzysowym Polskiego Towarzystwa Interwencji i Coachingu Kryzysowego. W ramach coachingu kryzysowego specjalizuje się w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, przeżywającymi trudne sytuacje zarówno nagłe, jak i przewlekłe (wypadek, choroba, wypalenie zawodowe, obciążenie stresem, strata – w tym żałoba, rozstanie, rozwód), relacje społeczne i rodzinne. Pomagam młodzieży i dorosłym, których dotykają kryzysy rozwojowe (rola życiowa, oczekiwania społeczne, przełom połowy życia), egzystencjalne (sens życia).

Pracuję również jako trener i coach prowadząc warsztaty i szkolenia dla pedagogów, rodziców i firm.
Systematycznie uczestniczę w szkoleniach z zakresu terapii psychologicznej dzieci i młodzieży (głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym), aby nieustannie poszerzać i aktualizować swoje umiejętności.
Praca z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami, daje mi dużo radości i satysfakcji.