Adamska Inga

Adamska Inga

Dr n. med.

Specjalizacje

Pediatra, Alergolog

Kontakt

52 373-11-22; 791-370-300

O mnie...

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny).

W Katedrze i Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy byłam zatrudniona od 2002 roku, początkowo na stanowisku asystenta, kolejno na stanowisku adiunkta, następnie na stanowisku starszego wykładowcy, w tym samym czasie byłam też asystentem, a następnie starszym asystentem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Ponad 14 lat pracy w ośrodku klinicznym pozwoliło mi zdobyć wiedzę i doświadczenie w zakresie chorób dzieci oraz alergologii.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań zawodowych są choroby alergiczne u dzieci i młodzieży, a zwłaszcza alergia na pokarmy, w tym białka mleka krowiego u najmłodszych dzieci, atopowe zapalenie skóry czy alergiczne choroby przewodu pokarmowego.

Działem medycyny, który również jest mi szczególnie bliski jest żywienie dzieci w zdrowiu i chorobie. Przez pierwsze lata mojej pracy opiekowałam się m. in. dziećmi na dietach wegetariańskich, w kolejnych latach pogłębiałam swoją wiedzę na temat bezpiecznego stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z alergią na pokarmy.

 

Leczone choroby alergiczne dzieci i dorosłych

  • alergie pokarmowe,
  • alergie dróg oddechowych,
  • alergie skórne,
  • alergiczne kontaktowe zapalenie skóry,
  • choroby alergiczne,
  • AZS.

Doświadczenie zawodowe

Staże specjalizacyjne do pediatrii I i II stopnia oraz alergologii w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy
Staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu nr 1 w Rzeszowie

Nagrody

2005
Nagroda II stopnia za działalność dydaktyczną
2014
Zespołowa nagroda za działalność dydaktyczną za rok 2013
2015
Dyplom Honorowy PTP za zasługi dla środowiska pediatrycznego i działalność w Polskim Towarzystwie Pediatrycznym

Szkoły i certyfikaty

Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku