Specjalista Chorób Wątroby, Hepatolog

,

dr n. med. Dorota Kozielewicz

 
Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Bydgoszczy, lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą chorób zakaźnych. 
Posiadam ponad 20 letnie doświadczenie w leczeniu chorób wątroby i chorób zakaźnych, które zdobyłam pracując w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Collegium Medicum UMK oraz na stażach i szkoleniach w zagranicznych ośrodkach zajmujących się leczeniem chorób wątroby. W 2016 r. uzyskałam certyfikat hepatologa przyznawany przez Polskie Towarzystwo Hepatologiczne. Jestem autorem i współautorem ponad 100 prac, wśród których znajdują się artykuły opublikowane w recenzowanych czasopismach zagranicznych i krajowych, doniesienia prezentowane podczas międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych. Od 2000 r. jako współbadacz lub koordynator uczestniczyłam w wielu badaniach klinicznych poświęconych chorobom wątroby. Czynnie uczestniczę w życiu towarzystw naukowych, których jestem członkiem: Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskie Towarzystwo Hepatologiczne. 
 
Hepatolog to, najogólniej mówiąc, lekarz zajmujący się problemami wątroby oraz woreczka żółciowego, a także budową i funkcjonowaniem tych narządów. Jego zadaniem jest wczesne zdiagnozowanie oraz szybkie i odpowiednie leczenie, które umożliwi choremu uniknąć groźnych następstw choroby i spowodować jej zahamowanie. 
Do chorób, jakimi zajmuje się lekarz hepatolog, należą: wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C, pierwotna marskość żółciowa, pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych, toksyczne uszkodzenie wątroby, alkoholowa choroba wątroby, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, marskość wątroby, hemochromatoza, choroba Wilsona, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, itp. Hepatolog zajmuje się pełnym zakresem konsultacji w ramach swojej dziedziny, zarówno przypadków ostrych jak i przewlekłych.
Ważny element leczenia chorych z przewlekłymi chorobami wątroby to szczepienia ochronne, które hamują rozwój niektórych chorób. To również działanie hepatologa, który zleca i zaleca chorym nie tylko odpowiednie leczenie, ale i w tym wypadku profilaktykę.

Nasze usługi medyczne