Specjalista Alergolog, Pediatra

dr n. med. Inga Adamska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny).

W Katedrze i Kliniece Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy byłam zatrudniona od 2002 roku, początkowo na stanowisku asystenta, kolejno na stanowisku adiunkta, następnie na stanowisku starszego wykładowcy, w tym samym czasie byłam też asystentem, a następnie starszym asystentem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Ponad 14 lat pracy w ośrodku klinicznym pozwoliło mi zdobyć wiedzę i doświadczenie w zakresie chorób dzieci oraz alergologii.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań zawodowych są choroby alergiczne u dzieci i młodzieży, a zwłaszcza alergia na pokarmy, w tym białka mleka krowiego u najmłodszych dzieci, atopowe zapalenie skóry czy alergiczne choroby przewodu pokarmowego.

Działem medycyny, który również jest mi szczególnie bliski jest żywienie dzieci w zdrowiu i chorobie. Przez pierwsze lata mojej pracy opiekowałam się m. in. dziećmi na dietach wegetariańskich, w kolejnych latach pogłębiałam swoją wiedzę na temat bezpiecznego stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z alergią na pokarmy.

Leczone choroby alergiczne dzieci i dorosłych

Nasze usługi medyczne